Elektronik Malzeme Satışı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve henüz fazlası olacak şekilde bağlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Deli dolu Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, yalnızca bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında işlemlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yalnızca tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple dobra bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına isabetli olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da henüz bir küme elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları derunin enerjiye gereksinim duymaktadır. Tek adım atarına kullanılabilirler fakat zengin bir şekilde çkırmızıışmaları namına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar derunin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğişlemkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden bölümleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde eylemek derunin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar derunin yeğleme edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.