Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Deli dolu Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra aksiyonlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da henüz bir küme elementten imal edilir. Çkızılışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit başlarına kullanılabilirler ancak rantabl bir şekilde çkızılışmaları adına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine göre değaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet eden bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı frekans elde buyurmak sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel bağlantıların sağlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.