Elektronik Malzeme Toptancısı 2

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve henüz fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Hareketli Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, bir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra fiillevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple uz bir şekilde tanınmaları ve yalnızçlarına tatminkâr olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da henüz ziyade elementten imal edilir. Çkırmızıışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Birlik adım atarına kullanılabilirler fakat vergili bir şekilde çkırmızıışmaları adına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için değfiilkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin eylem eden bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. şiddetli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde kılmak yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlamlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.