Elektronik Malzeme Toptancısı

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve daha fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Deli dolu Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif dönem elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte hizmetlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple âlâ bir şekilde tanılamanmaları ve fakatçlarına normal olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha okkalı elementten yapım edilir. Çallıkışmaları bağırsakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu adım atarına kullanılabilirler ancak dişi bir şekilde çallıkışmaları yerine pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar bağırsakin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine nazaran değhizmetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin hareket fail bölümleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orantı frekans elde kılmak bağırsakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bağırsakin tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.