Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların şerik alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve henüz fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif dönem elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde medarımaişetlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yerinde bir şekilde tanınmaları ve lakinçlarına onat olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da henüz okkalı elementten imal edilir. Çhileışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu adım atarına kullanılabilirler ancak müsmir bir şekilde çhileışmaları adına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine için değmedarımaişetkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden taksimmleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik konstrüksiyondadır. Koca frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde buyurmak bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların sağlamlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.