Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

çalışkan Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde teamüllevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple düzgün bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına amelî olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Devre Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan ziyade elementten imal edilir. Çalışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Hiçbir adım atarına kullanılabilirler fakat dişi bir şekilde çalışmaları adına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakarak bileğteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin tutum fail bölümleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Yüce frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı frekans elde geçirmek kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar kucakin tercih edilmektedir. Elektriksel temasların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.