Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etkili Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, tenha bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle davranışlevini yerine getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler tenha tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yavuz bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına elverişli olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan bir küme elementten yapım edilir. Çalışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Biricik başlarına kullanılabilirler ancak rantabl bir şekilde çalışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin davranış fail taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı kelime sıklığı elde etmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlamlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.