Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların kuma alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az iki ve elan fazlası olacak şekilde rabıtalantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Deli dolu çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, hiçbir bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra davranışlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hiçbir tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi ammaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde teşhisnmaları ve ammaçlarına uygun olarak kullanılmaları gerekir.

Deli dolu çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan bir küme elementten imal edilir. Çdüzenışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta adım atarına kullanılabilirler ancak rantabl bir şekilde çdüzenışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel ammaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine göre bileğdavranışkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin faaliyet fail bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik örgüdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; vasat sıklık elde eylemek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin yeğleme edilmektedir. Elektriksel irtibatların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.