Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nezdinde elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve daha fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Fasıl Elemanları

çalışkan Fasıl Elemanları

Elektromekanik Fasıl elemanları

Pasif Fasıl Elemanları

Pasif çevrim elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun nezdinde maslahatlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple hayırlı bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına muvafık olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Fasıl Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da daha şu denli elementten yapım edilir. Çhileışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Sessiz başlarına kullanılabilirler ancak dişi bir şekilde çhileışmaları hesabına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine nazaran değmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Fasıl Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden taksimmleri bulunur. Bunun nezdinde elektronik devreye katkı sağlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik binadadır. Ali frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde etmek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.