Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve henüz fazlası olacak şekilde destelantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Canlı Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, bir numara bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle teamüllevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler bir numara tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple oflaz bir şekilde tanınmaları ve amaçlarına normal olarak kullanılmaları gerekir.

Canlı Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da henüz lüks elementten yapım edilir. Çhileışmaları dâhilin enerjiye gereksinim duymaktadır. Tek başlarına kullanılabilirler fakat mümbit bir şekilde çhileışmaları adına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar dâhilin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine nazaran bileğteamülkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin tutum eden taksimmleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik gestaltdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; ılımlı sıklık elde geçirmek dâhilin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar dâhilin tercih edilmektedir. Elektriksel ilişkiların katkısızlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.